Камерен концерт - НМА Панчо Владигеров
Събитие
- Кога:
- 20.05.2014 19:30 ч.
- Къде:
- Зала България/София - София
- Категория:
- Kонцерти
Информация
Камерна зала България
Фарадж Акбаров [кларинет],
Александър Иванов [цигулка],
Теодора Атанасова [виолончело],
Симеон Владков [пиано]
В програмата: Ф. Менделсон-Бартолди, И. Стравински, Л. Пипков, А. Пиацола
Фарадж Акбаров (кларинет) започва да се занимава с музика от дете под ръководството на баща си, проф. Али Акбаров и учи 12 години в Музикалната консерватория в град Одрин в неговия клас. Завършва през 2009 г., a следващата година е приет в НМА „Проф. Панчо Владигеров" в София, в класа на доц. Борислав Йоцов. През 2010 г. участва в Международния музикален фестивал „Марино", където изпълнява Концерт за кларинет от В. А. Моцарт заедно с Руския камерен оркестър. През 2012 г. свири Концерт за кларинет от Копланд с Азербайджанския държавен камерен оркестър в залата на Филхармонията в Баку. Същата година се изявява като солист на Софийската филхармония в Концерт за кларинет и оркестър
№ 2 от Луи Шпор и участва във фестивала Beethovenfest в Бон, Германия, с камерен ансамбъл „Демократичен септет". През 2013 г. Фарадж Акбаров взе участие в „Европейския музикален фестивал“ с ансамбъла Wind Art Quintet. През април 2014 г. Фарадж Акбаров стана победител в десетото юбилейно издание на Международния конкурс „Млади виртуози”, организиран от НМУ "Л.Пипков" в София. Той получи и специалната награда на „Кантус Фирмус“ за най-ярко представил се участник – концерт с Оркестъра на Класик ФМ радио.
Александър Иванов (цигулка) едва 5-годишен започва уроци с изтъкнатия цигулков педагог Петър Арнаудов. През 2000 г. е приет в НМУ „Л. Пипков" - София в неговия клас. От 2006 г. до сега продължава обучението си по цигулка при проф. Йосиф Радионов. Свирил е като солист с оркестрите „Симфониета" - София, Академичния симфоничен оркестър на НМА и Софийската филхармония. Има многобройни изяви с „Младежка филхармония - София" в България и Европа. Участва в различни камерни състави. Носител е на награди от редица национални и международни конкурси.
Теодора Атанасова (виолончело) започва да свири на виолончело на 9-годишна възраст, а две години по-късно е приета в НУМТИ „Добрин Петков", Пловдив, където учи в класа по виолончело на Юлия Марковска. През 2012 г. е приета с отличие в в НМА „Проф. Панчо Владигеров“ в класа на проф. Анатоли Кръстев. Печелила е многобройни награди от национални и международни конкурси, както и Грамота от Министерството на културата за високи творчески постижения в две поредни години - през 2011 г. и през 2012 г. През 2011 г. солира на симфоничния оркестър към музикална асоциация "Orchestrani" в градовете Понте ди Пиаве и Одерцо, Италия, а също така е свирила два пъти като солист с оркестъра на Държавна опера, Пловдив през 2011 и 2012 г. През 2013 г. е солист на Академичния оркестър на НМА „Проф. Панчо Владигеров", на Камерния оркестър „Орфей", както и на Шуменската филхармония.
Симеон Златков (пиано) започва заниманията си с музика на 6-годишна възраст. През 2004 г. е приет в НМУ „Л. Пипков", а в НМА „Проф. П. Владигеров“ негов преподавател е Борислава Танева. Изнася редица самостоятелни клавирни концерти и се развива активно в областта на камерната музика. Участва в майсторски класове по пиано на проф. В. Чучков и проф. М. Моллова. Стипендиант е на проекта „1000 стипендии", а благодарение на проект на SBAC (Swiss-Bulgarian Association for Culture), сe изявява като солист на оркестър „Симфониета" - Видин.
Къде
- Къде:
- Зала България/София
- Адрес:
- ул. Аксаков 1, тел. 02/9877656
- Град:
- София
- Държава:
Информация
Зала "България" е построена по идея на Чиновническото кооперативно спестовно застрахователно дружество "България" като част от цялостен комплекс през 1937г. Залата е снабдена с облицовка, направена според изискванията за добра акустика и със съдействието на Херцоговия институт за акустически изследвания при Държавното висше техническо училище в Берлин.
Двете зали - камерна и голяма, - са основно средище на музикални изяви: концерти, конкурси, звукозаписи, прегледи, фестивали, лектории на "Филхармоничното общество" и др.
Брой на седящи места – 1200 (партер, два балкона и ложи).
Добавете коментар